ZDANA MATURA 2022 – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA MATURZYSTÓW!!!

Ponownie jak w minionych latach, tak i w tym roku, przyjmujemy zapisy na udział w bezpłatnych zajęciach przygotowujących do egzaminu dojrzałości pod hasłem: ZDANA MATURA 2022 – POMAGAMY OBRAĆ WŁAŚCIWY KURS!

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE: 3 LISTOPADA 2020 R. GODZ. 16.00
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

UWAGA!!!  Zajęcia odbywają się W BUDYNKU Centrum Oświatowo Dydaktycznego – SALE KONFERENCYJNE (budynek kurii biskupiej obok katedry; adres Plac Katedralny 1, Ełk)

Są jeszcze ostatnie miejsca na zajęcia. Można się zgłaszać telefonicznie drogą elektroniczną:  biuro@centrumelk.pl 

POZDRAWIAM

s. dr Blanka Szymańska OSB
dyrektor COD

Pomysłodawcą i inicjatorem zajęć jest Biskup Ełcki Jerzy Mazur. Zorganizowane są i prowadzone przez Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej, które zgodnie ze Statutem podejmuje działania naukowe, dydaktyczne i wychowawcze oraz otacza opieką dzieci i młodzież, a także osoby z niepełnosprawnością i bezrobotne.

Przekroczyliśmy już liczbę 1300 osób, które w ciągu ostatnich lat skorzystały z przygotowań do matury z języka polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego matematyki, chemii, geografii, historii i WOS-u. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez nauczycieli-egzaminatorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą jak kompetentnie przygotować uczniów do matury.

Są jeszcze ostatnie miejsca na zajęcia. Można się zgłaszać drogą elektroniczną emailem biuro@centrumelk.pl 

Spotkanie inauguracyjne będzie miało miejsce 3.11.2022 o godz. 16.00 w budynku Centrum. W tym dniu nastąpi podział na grupy i ustalenie planu zajęć, zatem obecność zgłoszonych jest obowiązkowa. Ponadto proponujemy spotkania formacyjne, by jak najowocniej przeżyć czas przedmaturalnej gorączki.

Centrum Oświatowo Dydaktyczne znajduje się w Ełku tuż przy katedrze. To ważna informacja nie tylko, jak trafić, ale i dlatego, że to właśnie w katedrze znajduje się kaplica św. Jana Pawła II – kaplica rozeznania drogi życia, zatem miejsce szczególne dla młodych nie tylko na czas matur, ale i po to, by podczas modlitwy odkryć do czego jesteśmy powołani, co jest moją życiową drogą, o czym też wspominał Biskup Jerzy: „Jest to miejsce wyboru drogi życiowej z Janem Pawłem II. Zaglądnijcie tam od czasu do czasu na adorację, do najlepszego Nauczyciela”.

Nasz Pasterz zapewnia również wszystkich młodych o swojej pamięci, modlitwie i błogosławieństwie: „Przez wszystkie swoje lata posługiwania pasterskiego omadlam szczególnie młodzież, bo wiem jak trudne są decyzje, aby to młodzieńcze wasze życie dobrze przeżyć i być szczęśliwym. Wsłuchując się w wasze pytania, w wasze potrzeby wraz z nauczycielami chcemy wam odpowiedzieć poprzez organizację tych zajęć. Życzę, aby ten czas przygotowań był dla was czasem błogosławionym. Kieruję również do was słowa papieża Franciszka: „miejcie odwagę być szczęśliwymi”.