Strefa Młodych - Pod Prąd Zajęcia VR

Najnowsze technologie nie są obce Kościołowi. Jest na nie otwarty i wykorzystuje takie narzędzia dla celów ewangelizacyjnych. I właśnie dlatego od kilku lat działamy w sferze wirtualnej rzeczywistości (VR 360).

Specjalnie z myślą o Was, młodych, podjęliśmy wyzwanie, by przybliżyć Wam możliwie najlepiej, najbardziej przystępnie – postać św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły, jako zwykłego człowieka, który tak jak Wy – kochał wędrówki górskie, pływanie kajakiem, spotkania z ludźmi, teatr, sztukę i literaturę.

I udało się tego dokonać za pomocą filmu VR 360 stopni pt.: Karol Wojtyła, dzięki współpracy i życzliwości firmy VRHEOS i głównego reżysera p. Tomasza Dobosza.

Również dzięki tej firmie możemy mam pokazać wyjątkowy film pt. Kartka z Powstania, który czyni z nas uczestników wydarzeń walczącej Warszawy z sierpnia 1944 r. Nie sposób opisać reakcji osób, które z wielkim przeżyciem powracają do rzeczywistości, po emisji tego filmu. Serdecznie dziękujemy p. Tomaszowi Doboszowi za tę możliwość i gratulujemy profesjonalizmu w wykonaniu niniejszego filmu.

Kolejna porcja wrażeń na VR to zajęcia POD PRĄD – czyli jak żyć dobrze w czasach zagrożeń (viarowe filmy z profilaktyki uzależnień). To okazja do przećwiczenia na własnej skórze, jak reagować w sytuacji zagrożenia w sieci, w niebezpieczeństwie porwania czy też wtedy, gdy ktoś proponuje nam dopalacz czy alkohol.

 

Zapraszamy na pokazy!