SZAFa JP2 – GRA MIEJSKA „EŁK – MIASTO NA SZLAKU PAPIESKIM”

Pragniemy serdecznie zaprosić do nowej inicjatywy, jaką uruchamiamy na Szlakach Papieskich Diecezji Ełckiej we współpracy z Urzędem Miasta Ełk w ramach małego grantu.

Tym razem – w Mieście Papieskim Ełk – z okazji XX rocznicy wizyty św. Jana Pawła II otwieramy SZAFę JP2 czyli Szlakową Akademię Familijną JP2.

W ramach SZAFy JP2 czyli Szlakowej Akademii Familijnej JP2 w Ełku dziś przeżywaliśmy Grę Miejską oraz warsztaty PAPIEŻ PIELGRZYM – PAPIEŻ TURYSTA I JEGO WARTOŚCI. Oto fotorelacja. A działało się!

Nasza Gra rozpoczęła się wspólną modlitwą i odprawą w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku, po czym drużyny zostały włączane do gry co 5 min. Mimo ulewnego deszczu niemal 30 osób działało w grze na różnych frontach: jedni szli, inni zbierali zaszyfrowane zadania, a jeszcze inni szykowali ognisko i warsztaty. Po drodze udało się spotkać ciekawych ludzi, wsłuchać niezwykłych opowieści, zrobić zdjęcia, aby ostatecznie dotrzeć na ognisko i uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach.

Wspaniałe wydarzenie! Harcerzom ze Szczepu Pokolenie JP2 bardzo dziękujemy za pomoc!! Dzięki Przedszkolu u Lolka mogliśmy zrealizować warsztaty papieskie! Dziękujemy bardzo – Siostrom Benedyktynkom i ks. T. Białołusowi proboszczowi parafii JP2, drużynowym z Drużyny Nieprzetartego Szlaku oraz nauczycielom ze szkoły przy Tęczowym Domu –

za pomoc i obecność wraz podopiecznymi. Dziękujemy za wszystko!
DZIĘKUJEMY URZĘDOWI MIASTA EŁK ZA WSPARCIE MAŁYM GRANTEM!

Opracowanie i realizacja Papieskiej Gry Miejskiej – s. Antonia Kowalczyk OSB i Harcerze Szczepu Pokolenie JP2 w Ełku