PROGRAM ZAJĘĆ – ZDANA MATURA 2017

Ponownie jak w minionych latach, tak i w tym roku, rozpoczęliśmy zapisy na udział w bezpłatnych zajęciach przygotowujących do egzaminu dojrzałości pod hasłem: ZDANA MATURA 2017 – POMAGAMY OBRAĆ WŁAŚCIWY KURS!
ROZKŁAD ZAJĘĆ
UWAGA!!! PODAJEMY ROZKŁAD JAZDY Z WYBRANYCH PRZEZ WAS PRZEDMIOTÓW MATURALNYCH!!! ZAWSZE W GODZINACH 16-17.30 W BUDYNKU Centrum Oświatowo Dydaktyczne – SALA KONFERENCYJNA
PONIEDZIAŁEK – MATEMATYKA

WTOREK – J. POLSKI

ŚRODA – GEOGRAFIA

CZWARTEK – J. ANGIELSKI

PIĄTEK – WOS

PIĄTEK BIOLOGIA GODZ. 16.30!!!

Proszę o obecność w wybranych przez siebie grupach.

POZDRAWIAM

s. dr Blanka Szymańska OSB dyrektor COD

Pomysłodawcą i inicjatorem zajęć jest Biskup Ełcki Jerzy Mazur. Zorganizowane są i prowadzone przez Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej, które zgodnie ze Statutem podejmuje działania naukowe, dydaktyczne i wychowawcze oraz otacza opieką dzieci i młodzież, a także osoby z niepełnosprawnością i bezrobotne.

Przekroczyliśmy już liczbę 1000 osób, które w ciągu pięciu lat skorzystały z przygotowań do matury z języka polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego matematyki, chemii, geografii, historii i WOS-u. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez nauczycieli-egzaminatorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą jak kompetentnie przygotować uczniów do matury.

W inauguracji minionej edycji wzięła udział również p. Senator RP Małgorzata Kopiczko, która zwróciła się do młodych następującymi słowami: „Jestem pewna, że nie tylko będziecie pogłębiali tu swoją wiedzę, ale także rozwijali swoją osobowość, kształtowali postawy. Chciałabym, abyście pamiętali, że to co na co dzień sobą reprezentujecie, to jest prawdziwa wartość. Życzę wam jak najlepszych wyników, ale też mądrych decyzji. Abyście mieli możliwość odkrycia waszych prawdziwych misji”.

Są jeszcze ostatnie miejsca na zajęcia. Można się zgłaszać telefonicznie: 87 621 68 37 lub emailem centrumelk@gmail.com oraz za pomocą elektronicznego formularza na stronie Centrum www.cod.elk.pl.

Zapisy ONLINE – MATURA 2017 Spotkanie inauguracyjne będzie miało miejsce 19.10.2016 o godz. 16.00 w budynku Centrum. W tym dniu nastąpi podział na grupy i ustalenie planu zajęć, zatem obecność zgłoszonych jest obowiązkowa. Ponadto proponujemy spotkania formacyjne, by jak najowocniej przeżyć czas przedmaturalnej gorączki.

Centrum Oświatowo Dydaktyczne znajduje się w Ełku tuż przy katedrze. To ważna informacja nie tylko, jak trafić, ale i dlatego, że to właśnie w katedrze znajduje się kaplica św. Jana Pawła II – kaplica rozeznania drogi życia, zatem miejsce szczególne dla młodych nie tylko na czas matur, ale i po to, by podczas modlitwy odkryć do czego jesteśmy powołani, co jest moją życiową drogą, o czym też wspominał Biskup Jerzy: „Jest to miejsce wyboru drogi życiowej z Janem Pawłem II. Zaglądnijcie tam od czasu do czasu na adorację, do najlepszego Nauczyciela”.

Nasz Pasterz zapewnia również wszystkich młodych o swojej pamięci, modlitwie i błogosławieństwie: „Przez wszystkie swoje lata posługiwania pasterskiego omadlam szczególnie młodzież, bo wiem jak trudne są decyzje, aby to młodzieńcze wasze życie dobrze przeżyć i być szczęśliwym. Wsłuchując się w wasze pytania, w wasze potrzeby wraz z nauczycielami chcemy wam odpowiedzieć poprzez organizację tych zajęć. Życzę, aby ten czas przygotowań był dla was czasem błogosławionym. Kieruję również do was słowa papieża Franciszka: „miejcie odwagę być szczęśliwymi”.